Araç Kiralama Şartları Nelerdir? Araç Kiralamak İçin Gerekenler | Voltify

Araç Kiralama Şartları Nelerdir? Araç Kiralamak İçin Gerekenler


Gerek kurumsal firmalar gerek şahıslar avantajlarından ötürü araç satın almak yerine kiralamayı tercih edebiliyor. Bazen ticari bazen binek araç kiralayan firmalar satın almaya göre birçok konuda avantaj elde ediyor. Araç kiralama şartları firmadan firmaya değişmekle beraber genel olarak bazı temel noktalar etrafında şekilleniyor. Kurumsal veya bireysel olarak araç kiralamak istiyorsanız araç kiralama şartları nelerdir, detaylıca inceleyelim.

Uzun Dönem Araç Kiralama Şartları Nelerdir?


Uzun Dönem Araç Kiralama Şartları


Araç kiralama süreleri ihtiyaçlara göre farklılık gösterebiliyor. Üç aylık dönemler veya 12 aylık uzun süreler için araç kiralayabiliyorsunuz. Uzun dönem kiralamalar için her şirketin şartları birbirinden farklılık gösterebilir. Buna bağlı olarak bir yıldan fazla süreli kiralamalarla karşılaşmanız mümkündür.

Yeni gelişmeleri ilgiyle takip eden teknolojisever sürücüleri elektrikli araçlarla buluşturan Voltify 3-12 ay arası kiralama süreleriyle dilediğiniz elektrikli araca risk almadan, kolay ve güvenli şekilde ulaşmanızı sağlıyor. Bu sürenin sonunda dilerseniz yeni teknolojilerle donatılmış başka bir aracı deneyimlemek için yeni bir kontrat yapmanız da mümkün. Böylece güncel gelişmeleri çok daha yakından takip edebilme olanağı buluyorsunuz.

Araç kiralama şartları nedir, sorusunun yanıtı farklı araç kiralama şirketleri için değişebilir. Ancak genel şartlar arasında yaş sınırı ve ehliyet sahibi olma zorunluluğu vardır. Kimi şirketler kiralama işlemi için belirli bir süredir ehliyet sahibi olmak gibi ek şartlar sunabilir.

Peki, araç kiralamak için hangi belgeler gerekir? Araç kiralamak için ihtiyaç duyulan belgeler araç kiralama genel şartlarında kurumsal ve bireysel müşteriler için farklılık gösterebilir. Voltify'da araç kiralamak için ne gibi belgelere ihtiyaç duyulduğuna yakından bakalım.

Kurumsal olarak hizmet alacaksanız ihtiyacınız olan gerekli belgeler:Eğer bireysel kullanıcı olarak elektrikli araç kiralayacaksanız ise ehliyetiniz, e-Devlet sürücü belgesi ve noter onaylı imza beyannamesine ihtiyacınız olur.

Ön başvurusu incelenen kişilerin veya firmaların mail adresine sözleşme gönderilir. Kullanıcıların sözleşmeyi imzalayarak Voltify’a iletmesinin ardından teslimat randevusu oluşturulur ve araç 48 saat içerisinde teslim edilir. Araç teslim noktası kullanıcıların taleplerine göre yurt içinde istenilen her yer olabilir.

Son teknoloji araçları güvenle kiralamak isterseniz Voltify'da 3, 6, 9 ve 12 aylık kiralama seçenekleri bulabilirsiniz. Voltify'dan hizmet aldığınız takdirde İstanbul içi teslimattan ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Araç Kiralama Yaş Sınırı Nedir?


Araç Kiralama Yaş Sınırı


Araç kiralamalarda yaş sınırı firmanın politikasına göre değişiklik gösterebilir. Kimi firmalar sürücüleri yaşlarına göre yeni sürücü ve tecrübeli sürücü olarak sınıflandırırken kimi firmalarsa araçların segmentlerine göre ayrım yapabilir. Ticari, SUV ve panelvan gibi araçları kiralayan firmalarda da bu araçların şartları binek araçlardan farklı olabilir.

Voltify araç kiralama konusunda otomobilin segmentine göre değişen bir araç kiralama yaş sınırı kullanır. Voltify'dan araç kiralamak isteyen kullanıcılar B ve C segmenti araçlar için en az 25, D ve E segmenti araçlar içinse en az 30 yaşında olmalıdır.

Araç Kiralamak İçin Ehliyet Süresi Sınırı Nedir?


Araç kiralama ehliyet yaşı da firmaların politikalarına göre değişiklik gösterebilir. Kimi firmalar 19-21 yaş arası sürücülere en az 1 yıl ehliyeti olması kaydıyla ekonomi sınıfı araçları kiralamaktadır. Daha üst segment araçlar içinse en az 23 yaş ve 2 yıl ehliyet gibi şartlar koyabilirler.

Araç Kiralama Kilometre Sınırı Nedir?


Araç kiralama firmaları araçlarına süre sınırı getirdiği gibi aylık kilometre sınırı da getirebilir. Bu araçların kullanım ömürlerini sınırlamak bakım aralıklarını planlamak adına yapılır. Bu sınırlamalar için farklı fiyat politikaları uygulanır.

Voltify kullanıcıları araçlarını kiralarken kullanım ihtiyaçlarına göre aylık 1000, 1500, 2000 veya 2500 km seçeneklerinden faydalanabilir.. Aylık 1000 ve 1500 kilometre bireysel kullanıcılar ve genellikle şehir içi seyahat edenler için idealdir. Daha ekonomik bir kiralama süreci sağlanmasına yardımcı olur.

Bunun yanında 2000 ve 2500 kilometreyse genellikle kurumsal filo kiralamaları ve sıkça şehir dışına seyahat edenler tarafından tercih edilebilir. 2500 kilometre bir ay için oldukça uzun bir menzil kabul edilebilir.

Araç Kiralama Trafik Kazası Sorumluluğu Nedir?


Araç kiralama kanunlarında araç kazalarında genellikle aracı işleten firma sorumlu olur. Bu nedenle firmalar araçlarına zorunlu trafik sigortasını ve kiralamaya bağlı araç kaskosunu yaptırmaktadır. Buna rağmen araçların uzun dönem kiralamalarında kiralayan kişi 2918 sayılı Kanunun 3. maddesine göre artık aracın işleteni sayılabilir ve bu durumda trafik kazası sorumluluğu ona aittir. Esas nokta aracın kiralaması esnasında firmayla yapılacak sözleşmedir. Eğer sözleşme hükümleri kiralayan kişiyi sorumlu tutuyorsa bu durumda firma kullanıcıdan talepte bulunabilir.

Araç kiralamak günümüz bakım, lastik, sigorta ve MTV gibi maliyetler göz önüne alındığında satın almaya göre daha avantajlı görünür. Bu nedenle birçok firma ve şahıs gerek iş gerek özel amaçla olsun araç kiralamayı tercih edebilir. Voltify online hizmeti ve 48 saat içinde gerçekleşen teslimatıyla öncü ve yenilikçi bir araç kiralama hizmeti sunar.

Voltify olarak tamamen elektrikli araçlardan oluşan filomuzla çevreci bir çizgide duruyor, kullanıcıların yakıt maliyetlerinin de minimum düzeyde olmasına olanak tanıyoruz. Siz de elektrikli araçların avantajlı dünyasına adım atmak istiyorsanız ilginizi çeken aracı bulabilirsiniz. Zengin elektrikli araç çeşitlerimiz arasından kendinize uygun olanı seçip hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.