Uzun Dönem Araç Kiralama Avantajları Nelerdir? | Voltify

Uzun Dönem Araç Kiralama Avantajları Nelerdir?


Otomobiller hayatın vazgeçilmez bir parçası olsa da bakım ve sigorta masrafı gibi nedenlerle araç satın almayı tercih etmeyebilirsiniz. Eğer öyleyse uzun dönem araç kiralamak sizin için ideal bir seçenek olabilir. Hem kurumsal şirketlerin hem şahısların tercih ettiği bu kiralama modeli size pek çok avantaj sağlayabilir. Gelin; uzun dönem araç kiralama nedir, avantajları nelerdir detaylı olarak inceleyelim.

Uzun Dönem Araç Kiralama Avantajları


Uzun Dönem Araç Kiralama Nedir? Nasıl Yapılır?


Uzun dönem araç kiralama, günlük veya haftalık araç kiralamadan farklı olarak en az üç ay süreyle yapılan kiralama sözleşmeleridir. Bu işlem için şahıslar veya firmalar şartları ve aracı belirleyerek kiralama şirketleriyle uzun dönemli kiralama sözleşmesi imzalar. Sözleşme süresince aracın kullanım hakkı tek bir kişiye veya şirkete ait olur. Aracı kiralayan taraf her ayın belirlenen gününde aracın aylık ücretini kiralama şirketine aktarır. Yapılacak ödeme sözleşmeye bağlı olarak tek seferde de verilebilir.

Uzun dönemli araç kiralamalarında otomobilin aylık bazda veya toplamda yapacağı kilometreye sınırlama getirilebilir. Örneğin, bir arabanın aylık 3000 kilometre yapması veya toplamda 150 bin kilometreye kadar kullanılması gibi sınırlamalar konabilir. Bu sınır arttıkça aracın aylık kiralama bedelinde artış görülebilir.

Kiralama şirketleri uzun dönem kiralamalarda kullanıcılara ihtiyaçları doğrultusunda farklı süre seçenekleri sunar. Eğer kiralayan taraf süre sonunda aracı daha fazla kullanmak isterse şirketle görüşerek sürenin uzatılmasını talep edebilir. Karşılıklı anlaşmayla sürenin uzaması durumunda firmaların anlaşma şartları ve belirlenen aylık ücret değişebilir.

Uzun dönem araç kiralarken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcuttur. Bunlara kısaca değinelim:Bireysel Uzun Dönem Araç Kiralama Nedir? Avantajları Nelerdir?


Bireysel Uzun Dönem Araç Kiralama


Bireysel uzun dönem araç kiralama, bireylerin kişisel kullanım için üç aydan uzun süreli olmak kaydıyla otomobil kiralamasıdır. Kişilerin aracı satın almak yerine uzun dönem kiralama yoluna gitmesi onlara birçok avantaj sağlar. Bunlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:Kurumsal Uzun Dönem Araç Kiralama Nedir? Avantajları Nelerdir?


Firmalar yaptıkları iş nedeniyle birden fazla araca ihtiyaç duyabilir. Dönemsel olarak farklı modelde araçlara gereksinimi olabilir veya uzun süre kullanılan elektrikli araçlar artık ihtiyaçlara cevap veremediğinden yeni modelleriyle değiştirilmesi gerekebilir. Bu noktada kurumsal firmalar hem operasyonel işleri kolaylaştırmak hem maliyetleri düşürmek adına araçları satın almak yerine kiralama yöntemini tercih edebilir.

Üç aydan uzun olan kurumsal uzun dönem araç kiralama firmalara birçok avantaj sunar. Bunlardan bazılarını şu şekilde listeleyebiliriz.Bireysel ve Kurumsal Uzun Dönem Araç Kiralama Fiyatları Nelerdir?


Kurumsal ve bireysel uzun dönem araç kiralama fiyatları birbirinden farklıdır. Çünkü bireysel araç kiralama için yapılan anlaşmalar genellikle bir araç içindir. Ancak firmalar uzun dönem kiralamalarda birden fazla aracı kiralamak isteyebilir. Kiralanacak araç sayısına bağlı olarak fiyatlarda değişiklik gözlenir. Kiralama fiyatını belirleyen bir diğer unsur da kiralanacak aracın modeli, üretim yılı ve sahip olduğu kullanım paketidir. Piyasa satış fiyatı yüksek olan araçların kiralama bedeli diğer araçlara kıyasla daha yüksek olabilir. Son olarak aracın kiralanacağı süre de fiyat üzerinde etkilidir. Genellikle kiralama süresi arttıkça ay başına düşen maliyet azalır.

Günümüzde birçok kişi ve şirket satın almanın getirdiği maliyetlerden tasarruf etmek için araç kiralamayı tercih ediyor. Eğer siz de uzun dönem araç kiralamanın avantajlarından faydalanmak istiyor, bu noktada karbon ayak izinizi de azaltacak seçenekleri arıyorsanız elektrikli araç kiralamayı düşünebilirsiniz. Böylece merak ettiğiniz otomobilleri deneyimleyebilir, elektrikli araç teknolojisiyle tanışabilirsiniz. En iyi uzun dönem araç kiralama seçenekleri için bizimle hemen iletişime geçebilir, onlarca farklı model arasından tercih yapabilirsiniz. 3, 6, 9 ve 12 aylık kiralama seçeneklerimiz arasından ihtiyacınıza cevap veren süreyi seçerek avantajlı fiyatlarımızdan yararlanabilir; dilediğiniz süre boyunca elektrikli araç kullanmanın keyfini çıkarabilirsiniz.